how to create your own web page for free
Mobirise

Marcin Skibiński

Absolwent 2013
Klasa III D
Wychowawca p. Norbert Wysocki

Marcin Skibiński urodził się w Chełmie. Jest studentem roku dyplomowego studiów magisterskich Wydziału Wokalno-Aktorskiego Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy w klasie ad. dr hab. Wojciecha Dyngosza. Ukończył PSM im. Ignacego Jana Paderewskiego w Chełmie.

Zajął II miejsce w Międzynarodowym Konkursie Wokalnym w Szawle na Litwie (2014). Wziął udział w III Turnieju Tenorów organizowanym przez Polską Filharmonię „Sinfonia Baltica” w Słupsku.

Brał udział m.in. w spektaklach organizowanych przez bydgoską Akademię Muzyczną: Bal w operze Richarda Heubergera (George, 2016), Księżniczka Czardasza Imre Kálmána (Edwin, 2017), Nowy Don Kichot, czyli Sto szaleństw Stanisława Moniuszki (Karol, 2018). W 2019 roku wziął udział w wykonaniu koncertowym opery „Flis” Stanisława Moniuszki organizowanym przez Toruńską Orkiestrę Symfoniczną.

W swoim repertuarze posiada również partie oratoryjno-kantatowe (m.in. partię tenorową w Requiem d-moll Wolfganga Amadeusa Mozarta), które z powodzeniem wykonuje na licznych koncertach, m.in. z Orkiestrą Wojskową w Bydgoszczy (2018).

Uczestniczył w Mistrzowskich Kursach Wokalnych prof. Thomasa Heyera oraz Maestro Kaludiego Kaludova.

Współpracuje z wieloma instytucjami kulturalnymi w regionie.

Linki:


Toruńska Orkiestra Symfoniczna - Opera Flis

Recital na otwarcie sezonu koncertowego Państwowej Szkoły Muzycznej - chelmski.eu

Marcin Skibiński - Instagram

Marcin Skibiński - Facebook

Marcin Skibiński wykonanie utworu Music Of The Night 

Marcin Skibiński - kanał YouTube