free website creation software
Mobirise

Jacek Wazelin

Absolwent 1996
Klasa IV D
Wychowawca p. Grażyna Mojsym

tancerz, choreograf, nauczyciel tańca, wykładowca Zakładu Tańca na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie, juror


napisane przez Absolwenta specjalnie dla nas:

Jacek Wazelin ma na swoim koncie wiele spektakularnych osiągnięć w dziedzinie tańca musicalowego. Przygodę z tańcem rozpoczął w zespole tańca ludowego jako ośmiolatek, a potem przez wiele lat tańczył w najlepszej w Polsce formacji tańca towarzyskiego "Takt" z Chełma. Z nią właśnie zdobył Mistrzostwo Polski i IV miejsce na świecie.

Został tancerzem etatowym w Teatrze Muzycznym w Lublinie. Jednak to był dopiero początek jego błyskotliwej kariery. Dzięki ciężkiej pracy i determinacji a może też odrobinie talentu, dostał się do niemieckiej produkcji musicalowej Mamma Mia - Come Together. Praca w międzynarodowej obsadzie weszła mu w krew i po pierwszym sezonie artystycznym dostał ofertę objęcia funkcji kierownika baletu i asystenta choreografa. Kolejnym jego sukcesem był angaż w kultowym musicalu West Side Story z udziałem gwiazd niemieckiej sceny musicalowej. Zaraz potem otrzymał kontrakt taneczny w paryskim Disneylandzie.

Po powrocie do Polski postawił na przekazywanie wiedzy i naukę/propagowanie musical dance w największej w kraju szkole tańca Egurrola Dance Studio. Tańczył w zawodowej grupie VOLT. Następnie przez 6 edycji był filarem choreograficznym programu You Can Dance w stylu Broadway Jazz. Równocześnie tworzył choreografie do spektakli teatralnych tj. "Jajo węża" w Teatrze Jaracza w Łodzi i musicali wystawianych w Teatrze Rampa jako owoc współpracy z Teatrem Muzycznym Tintilo ("W cieniu", "Zaczarowani", "Opowieść wigilijna", "Księżniczka Sara"). Współpracuje z Teatrem Bagatela w Krakowie.

W zeszłym roku nawiązał współpracę z Chełmskim Domem Kultury przy tworzeniu Chadek Musical Academy.

Z Chełmem nigdy nie zerwał kontaktu. Od wielu lat współpracuje z zespołem Estrady Dziecięcej. Ostatnio można było go zobaczyć na deskach Teatru Studio w spektaklu "Kolarz" Warszawskiego Teatru Tańca.

Jest organizatorem festiwali i warsztatów tanecznych, które stoją zawsze na najwyższym poziomie merytorycznym. Jego pracą i pasją jest taniec w wielu wymiarach i ciągłe jego doskonalenie. Twórca warsztatów musicalowo.pl.

Linki:

YouTube