web design templates
Mobirise

IV Forum Olimpijczyków
II LO - Bo miejsce tworzą ludzie…
Dreszerczycy - to ludzie zdolni i twórczy, pasjonaci różnych dziedzin nauki i sztuki, to ludzie odnoszący sukcesy. We wrześniu 2020 roku nasza szkoła skończy 70 lat - wykształciło się tu wiele pokoleń.
27 maja 2019 roku odbyło się IV Forum Olimpijczyków II LO, na którym społeczność szkoły miała okazję spotkać się – poznać, wysłuchać, porozmawiać – z tegorocznymi olimpijczykami i absolwentami szkoły. W gronie gości znaleźli się uczniowie klas trzecich i drugich: Julia Łoś, Bartosz Kuliński, Karol Kuśnierz, Kamila Bochen, Kacper Kidała, Dawid Kozaczuk i Jakub Rak oraz absolwenci: Katarzyna Janicka, Zbigniew i Artur Zasadny, Michał Łokiński. Zaproszenie na spotkanie przyjęli również opiekunowie olimpijczyków – nauczyciele II LO: Marta Czyżyk, Żaneta Nafalska, Anna Tuźnik i Sławomir Rogucki.
Forum rozpoczęło się od prezentacji dorobku absolwentów i prymusów.
Katarzyna Janicka – nauczycielka szkolna i akademicka, trenerka Speed-balla i prekursorka tej dyscypliny sportu w Chełmie i okolicach, inicjatorka i organizatorka wielu przedsięwzięć charytatywnych i integracyjnych, za co została wielokrotnie doceniona i uhonorowana, WF-istka z klasą, radna miasta Chełm
Zbigniew i Artur Zasadny, ojciec i syn – właściciele drukarni „SUNgraf”, chełmskiej firmy z rodzinnymi tradycjami, wysokimi standardami i zasadami (ISO 9001:2008, Złoty Certyfikat Rzetelności)
Michał Łokiński – tancerz klasy S w tańcach standardowych, debiutował w Klubie Tańca Towarzyskiego „TAKT Chełm” i z „TAKTEM” odnosił swoje pierwsze znaczące sukcesy. Obecnie jest trenerem „TAKTU” i … człowiekiem z taktem, pasją i marzeniami.
O osiągnięciach uczniów można przeczytać poniżej.
Dużo miejsca poświęcono rozmowie. Olimpijczycy opowiadali o swoich pasjach, zdradzali tajniki swojego sukcesu, potwierdzali, że sukces zobowiązuje. Absolwenci mówili o tym, z czego są dumni, zachęcali do wytrwałości w dążeniu do celu, wiary w siebie i otwartości na zmiany. Podkreślali istotę nauki języków obcych we współczesnym świecie. Był również czas na wspomnienia z czasów liceum, dzielenie się doświadczeniem. Oto jedna z życiowych rad: Najważniejsza w życiu młodego człowieka jest … PRZYJAŹŃ, która zostaje na lata. Znajdujcie na nią czas.
Wypowiedzi gości były otwarte i szczere. Atmosfera była wyjątkowa, co chwila rozlegały się brawa, na twarzach publiczności pojawiał się uśmiech i skupienie. Ważnym punktem programu była prezentacja Kacpra Kidały pt. „O krótkofalarstwie prawie wszystko”. Spotkanie uświetnił występ Szkolnego Chóru „Rapsodia” pod batutą pana Krzysztofa Olejniczaka.
Forum prowadzili Paulina Kłoczko i Kasper Suchecki oraz pani Anna Martyniuk – pomysłodawca i organizator przedsięwzięcia. W loży dziennikarskiej sprawdziły się Zuzanna Morlewska i Julia Barszcz.
W realizację imprezy zaangażowali się: p. Alicja Kuduk, p. Elżbieta Ćwir, p. Elżbieta Rybacka, p. Łukasz Łukiewicz, p. Dariusz Ożga i p. Andrzej Ślepaczuk oraz uczniowie z klas: II B, II A i II D.

Osiągnięcia olimpijczyków:
Karol Kuśnierz - finalista etapu centralnego Olimpiady Wiedzy o Unii Europejskiej w roku szkolnym 2018/2019
Kacper Kidała - dwukrotny stypendysta Krajowego Funduszu na Rzecz Dzieci, I miejsce w Ogólnopolskim Konkursie "Fizyczne ścieżki” - edycja XIII, posiada świadectwo operatora urządzeń radiowych w służbie radiokomunikacyjnej amatorskiej klasy A i pozwolenie radiowe kat.1
Dawid Kozaczuk - finalista 65. Olimpiady Chemicznej, 2. miejsce i wyróżnienie „Najlepszy organik” w XXXIV Konkursie Chemicznym organizowanym przez Wydział Chemiczny Politechniki Warszawskiej
Kamila Bochen – brązowa medalistka III Mistrzostw Polski w Speed-ballu, zawodniczka chełmskiego klubu ŁĄCZY NAS Speed-ball CHEŁM, młodzieżowy instruktor i sędzia Federacji Speed-ball Polska, laureatka konkursu „POMOCNA DŁOŃ 2017”
Julia Łoś - VI miejsce w Mistrzostwach Polski Juniorów 2018 w Strzelectwie Sportowym – konkurencja Karabin 60 strzałów leżąc, awans drużynowy z Natalią Kamińską i Jagodą Wrzyszcz do Centralnych 58. Zawodów Strzeleckich dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych „O Srebrne Muszkiety 2019”, zawodniczka MKS DRAGON Chełm
Jakub Rak – piłkarz, od 2017/2018 zawodnik CHKS „Chełmianka”, gra w Makroregionalnej Lidze Juniorów Starszych U-19, przewodniczący Samorządu Uczniowskiego II LO
Bartosz Kuliński – pomysłodawca oraz wykonawca strony internetowej szkoły, stworzył zaplecze administracyjne strony, współzarządza mediami szkolnymi, przewodniczący Szkolnego Koła Filmowego „Dreshwood”, autor plakatów i grafik (m.in. okładki „Albumu Absolwentów 2017, 2018, 2019”) oraz filmów na potrzeby uroczystości i imprez szkolnych

Autor: Anna Martyniuk