website templates free download
MobiriseAlan finalistą Olimpiady Geograficznej!

Znamy oficjalne wyniki XLVII Olimpiady Geograficznej. Alan Kieś, uczeń klasy 2b, zajął 42. miejsce w Polsce uzyskując tytuł finalisty. Od pierwszego miejsca dzieliło go tylko 13 punktów, co świadczy o bardzo wysokim poziomie rozgrywek. Nasz uczeń może spać spokojnie – już zapewnił sobie 100% z egzaminu maturalnego z geografii, a jest dopiero w klasie drugiej menadżerskiej. 

Do etapu okręgowego Olimpiady Geograficznej zakwalifikowanych zostało pięciu uczniów naszej szkoły: Natalia Hanczaruk z kl. 2bg, Aleksandra Socha z kl. 2bg, Julia Kozaczuk z kl. 2bg, Alan Kieś z kl. 2b oraz Szymon Kałużny z kl. 2b. Mimo, że wszyscy rzetelnie przygotowywali się do zawodów, to Alan został zakwalifikowany do kolejnego etapu. Ostatecznie województwo lubelskie w zawodach centralnych reprezentowało tylko troje laureatów etapu okręgowego, w tym Alan. Z powodu trwającej pandemii koronawirusa po raz pierwszy w historii zawody zostały zorganizowane w poszczególnych Komitetach Okręgowych, w tradycyjnej formule, przy ścisłym reżimie sanitarnym. 

Alan nie kończy przygody z geografią. Już dzisiaj zapowiada, że w przyszłym roku zawalczy o reprezentowanie Polski w olimpiadzie międzynarodowej.

Wszyscy uczniowie naszej szkoły przygotowywali się do zawodów pod opieką nauczyciela geografii pani Marty Klasury.

Wszystkim gratulujemy wielkiego sukcesu i życzymy powodzenia w dalszych planach.