bootstrap themes
Mobirise
Stawiamy na wielojęzyczność!

29 września po raz kolejny w naszej szkole odbył się Dzień Języków Obcych. Tematem spotkania była szeroko rozumiana wielojęzyczność, która jest nieodłącznym aspektem europejskiej rzeczywistości.

Gościem specjalnym wydarzenia była pani dr Monika Janicka, adiunkt w Katedrze Lingwistyki Stosowanej Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, wiceprezes Międzynarodowego Stowarzyszenia Nauczycieli Języka Niemieckiego. Wygłosiła ona wykład pt. „Wielojęzyczność - jak skutecznie uczyć się kolejnych języków obcych?”. Podkreśliła w nim, iż współcześni Europejczycy powinni mieć świadomość, że uczenie się języków obcych jest koniecznością i niesie za sobą wiele korzyści. Młodzież miała również okazję poznać różne strategie uczenia się języków obcych podczas warsztatów przeprowadzonych metodą stacji samodzielnego uczenia się przez panią dr Monikę Janicką.

Uczniowie klas I z rozszerzonym programem nauczania języków obcych wzięli udział w konkursie nt. „Bogactwa językowego Europy”. W trakcie imprezy ogłoszono wyniki i wręczono dyplomy laureatom. I miejsce zajęła reprezentacja klasy I C - Maja Niebrzydowska i Oliwia Lewczuk-Zembrzycka, II miejsce wywalczyła klasa I B - Katarzyna Paszkiewicz i Mikołaj Jakubowski, a III przedstawiciele klasy I D - Karolina Dąbrowska i Daria Farian.

W przygotowaniu imprezy uczestniczyli uczniowie klas I B, I E, II A, II Ag, II Bg, II Cg oraz Dreshwood. W roli konferansjerów wystąpili Izabela Makara i Damian Kulasza, a w rozmowie z panią dr Moniką Janicką o plusach i pułapkach bilingwizmu udział wzięła Oliwia Jączyk.

Dzień Języków Obcych został zorganizowany przez panią Annę Martyniuk i panią Barbarę Wiszniewską.

Uwaga! Nagrodę niespodziankę dla zwycięzców konkursu „Bogactwo językowe Europy” ufundowała chełmska pizzeria Da Grasso. Serdecznie dziękujemy