free portfolio web templates
Mobirise
Jak powstają przełomowe innowacje?

Co to jest Startup, organizacje wykładnicze czy współdzielona ekonomia? Odpowiedzi na te pytania mogli usłyszeć uczniowie klasy akademickiej SGH uczestnicząc 4 marca w webinarium „Przełomowe innowacje - jak powstają?”.

Pan Kamil Flig - doktorant Centrum Przedsiębiorczości i Transferu Technologii Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie, starał się udowodnić słuszność słów Thomasa J. Whatsona – amerykańskiego przedsiębiorcy i prezesa koncernu IBM „Biznes jest grą – najwspanialszą na świecie, jeśli się wie, jak w nią grać”.

 Na przykładach różnych rewolucji: przemysłowej, samochodowej, masowej produkcji, przedstawił ciekawe przykłady innowacyjnych projektów biznesowych. Przybliżył również teorię dotyczącą organizacji wykładniczych, wskazując na dynamikę przedsiębiorstw, która jest pochodną zastosowania nowoczesnych metod organizacyjnych i korzystania z nowych technologii.

Prowadzący uświadomił, że podejście innowacyjne wymaga zrozumienia bieżących trendów i przyglądania się zmianom na rynku konsumenckim. Tylko analizując otaczający nas świat i powstające w nim potrzeby, jesteśmy w stanie zareagować innowacyjnością na pojawiające się okazje. 

Uczniowie klasy I B objętej patronatem naukowym SGH dowiedzieli się też jak stworzyć skuteczny model biznesowy. Czyli jak ma być skonstruowana oferta dla potencjalnego klienta, aby zapewnić sobie wybór naszej usługi.

W swojej prezentacji, prowadzący niewątpliwie przekonał młodzież klasy menadżerskiej, iż innowacje są motorem napędowym nowoczesnych przedsiębiorstw, które odnoszą sukces na rynku globalnym.

Barbara Wiszniewska – koordynator programu „Klasa akademicka SGH”