make a site for free

„Rapsodia” podbiła międzynarodową publiczność

Chór „Rapsodia” z II Liceum Ogólnokształcącego po raz drugi wziął udział w Festiwalu Chórów - „Cantare Choraliter” w słowackim mieście Rużomberk.
Dwa lata temu „Dreszer” z inicjatywy nauczycieli Łukasza Łukiewicza i Andrzeja Ślepaczuka nawiązał współpracę z katolickim Gimnazjum Św. Andrzeja w Rużomberku. Dzięki wsparciu finansowemu Urzędu Miasta Chełm, uzdolniona młodzież z „Dreszera” po raz drugi mogła w ostatnich dniach marca 2019 r. zaprezentować się na Festiwalu.
Chórzyści z II LO wzięli udział w warsztatach wokalnych prowadzonych przez profesorów Katolickiego Uniwersytetu w Rużomberku. Niesamowitym przeżyciem był finałowy koncert w  kościele pw. Św. Andrzeja. 220 osobowy chór, w skład którego weszli chórzyści „Rapsodii” i ich dyrygent – Krzysztof Olejniczak, wykonał w trzech językach: słowackim, polskim i czeskim hymn ŚDM 2016 w Krakowie pt. „Błogosławieni miłosierni”.
Choć na Festiwalu nie jest wyłaniany zwycięzca, to po raz drugi w plebiscycie na wspólny utwór „Cantare Choraliter 2020” została wybrana piosenka zaprezentowana przez „Rapsodię” - „I Will Follow Him”. Jej wykonanie wzbudziło ogromny aplauz i eksplozję radości.
Szczególnie budujące dla wszystkich uczestników były serdeczność, życzliwość i współpraca młodzieży, mówiącej w różnych językach i należącej do różnych krajów i kultur.