website templates
Mobirise
Super Dwójki 2021

„Talent rośnie w samotności, charakter wśród ludzi” - J. W. Goethe

Szkolny Konkurs Talentów „Super Dwójki” ma na celu promocję uzdolnionych młodych artystów. Konkurs ma formułę zamkniętą – jest skierowany do uczniów II LO w Chełmie. Uczestnik może zaprezentować swój talent w dowolnej kategorii artystycznej. To wydarzenie kulturalne jest dziełem całej społeczności szkolnej, poczynając od poszukiwania sponsorów, czy nagrywania okazjonalnego filmiku po dopingowanie koleżanek i kolegów podczas występu – jednym słowem …. uczy, rozwija, integruje i cieszy. Stały termin imprezy to 21 marca. Tego dnia obchodzimy Dzień Ucznia.

W tym roku szkolnym - z wiadomych przyczyn - „Super Dwójki 2021” odbyły się 27 maja. Do Konkursu zgłosiło się 11 uczestników w 3 kategoriach: rysunek, muzyka, taniec. Spośród nich szkolna komisja konkursowa w składzie: pani Elżbieta Ćwir, pan Adam Kot, Dariusz Kwietniewski (przewodniczący), Katarzyna Rudzińska i Karol Klimczuk wybrała finalistów: 1) Pola Kunka i Tobiasz Rykała, uczeń IV LO w Chełmie 2) Amelia Wawruszak i Mateusz Watrak - tegoroczny absolwent 3) Sylwia Plata 4) Julia Nowacka 5) Wiktoria Krupa 6) Izabela i Hubert Makara.

Występy artystów na żywo oglądali nie tylko uczniowie i nauczyciele, lecz również rodzice – naturalnie przestrzegając obowiązujących zasad bezpieczeństwa. Dzięki Szkolnemu Kołu Filmowemu DRESHWOOD, wspieranemu przez zaprzyjaźnione M&K Studio Filmu, Fotografii, Światła i Dźwięku, całe wydarzenie można było także śledzić online.

W ławie jury zasiedli:

pani Justyna Malicka-Sławińska - nauczycielka Młodzieżowego Domu Kultury w Chełmie, gdzie prowadzi pracownię plastyczną "Modna Sztuka", jej uczniowie zdobywają laury w konkursach na różnym szczeblu,

pani Barbara Szarwiło – aktorka, reżyserka, wokalistka, jej najnowszy projekt - ”IMPRO TEATR" - skierowany jest do dzieci i młodzieży z Chełma i okolic,

pan Konrad Buczma – utytułowany tancerz klasy „S” w tańcach standardowych i klasy „A” w tańcach latynoamerykańskich, sędzia i dyplomowany instruktor sportowego tańca towarzyskiego, doktor prawa, wykładowca akademicki; Pod jego okiem szlifują swoje umiejętności tancerze w Chełmskim Centrum Tańca "Rytm".

Ich konstruktywna krytyka, akcentowanie mocnych stron uczestników z pewnością poszerzy grono ich fanów. Oto wyniki:

I miejsce: Julia Nowacka, która wykonała wiersz Józefa Czechowicza pt. „Piosenka ze łzami” do muzyki pani Dominiki Sitarczuk (Chełmska Szkoła Rocka)

II miejsce: Amelia Wawruszak i Mateusz Watrak (kategoria: śpiew)

III miejsce: Wiktoria Krupa (kategoria: śpiew)

Wyróżnienie: Pola Kunka i Tobiasz Rykała (kategoria: taniec)

Nagroda publiczności: Wiktoria Krupa (kategoria: śpiew)

Laureaci Super Dwójek 2021 otrzymali statuetki z logo II LO, które wykuł pan Krzysztof Marczydło, lokalny artysta-kowal, nagrody pieniężne oraz bony upominkowe. Od dwóch lat główną nagrodą w konkursie jest kurs na prawo jazdy, ufundowany przez Ośrodek Szkolenia Kierowców „Cabrio”. Możemy z dumą powiedzieć, że mamy grono stałych sponsorów (patrz plakat), do którego nadal zapraszamy, BO WARTO. 

Zgodnie z tradycją na finale zaprezentowano tegoroczny superdwójkowy klip, który kręci się z pasją wokół … pandemii, ale nie przygnębia, przeciwnie - napawa nadzieją.

Konkurs zakończył występ kabaretu „MMS impro” z Rudy Huty, który powstał na oczach i przy udziale otwartej i kreatywnej publiczności.

Trudnej sztuki konferansjerki podjęli się uczniowie: Katarzyna Wiszniewska i Miłosz Lewczuk z klasy I oraz Julia Śliwińska i Mateusz Kasperski z klasy II. Spisali się wzorowo.

Pomysłodawcą „Super Dwójek” jest pani Anna Martyniuk.

Dziękujemy wszystkim współtwórcom „Super Dwójek 2021”.

Autor: Anna Martyniuk