Super Dwójki 2022

Na zdjęciu uczestnicy finału Super Dwójek 2022.

Uczestnicy finału Super Dwójek 2022

21 marca już po raz szósty odbył się w naszej szkole Konkurs Talentów „Super Dwójki”. Pierwszy dzień wiosny, potocznie nazywany „Dniem Wagarowicza”, udało nam się zmienić w wielkie święto talentów - „Dzień Ucznia”. Konkurs został zainicjowany przez zespół ds. uczniów zdolnych.

W tym roku program „Super Dwójek” był bardzo bogaty. Imprezę rozpoczął wyczekiwany przez całą społeczność szkoły występ zespołu „Skutek Uboczny”, którego członkowie to uczniowie II LO. Kapela ma już w szkole swoich fanów – wielu uczniów śpiewało piosenki razem z Bartkiem, wokalistą. Potem przyszedł czas na eliminacje i finał, które w tym roku dostarczyły widowni wyjątkowo wielu wrażeń. Talenty były różnorodne. Publiczność mówiła, że jurorzy będą mieć ciężki orzech do zgryzienia. Na zakończenie zaśpiewał Mateusz Watrak, absolwent II LO, laureat II miejsca „Super Dwójek 2021”.
Po obejrzeniu „Super Dwójek” czas na refleksję: „Sukces – to 10% talentu, pozostałe 90% - ciężka praca’’. Najlepiej jest więc lubić to, co się robi … lub mieć hobby, przy którym można się zrelaksować.

Do udziału w konkursie zgłosiło się 12 uczestników w następujących kategoriach: rysunek, fotografia, taniec, muzyka. Spośród nich w eliminacjach szkolna komisja konkursowa w składzie pani Karolina Sobińska, pan Adam Kot, Julia Śliwińska i Kamil Zalewski wybrała finalistów: 1) Maja Niebrzydowska 2) Alicja Siatka, Bartosz Chmielewski 3) Milena Siatka, Zuzanna Zając 4) Magda Dworak 5) Małgorzata Grabowiec 6) Kalina Stopa 7) Jakub Tarnowski 8) Filip Polański, Michał Sykuła.

Do finałowego jury „Super Dwójek” zapraszamy co roku znanych i lubianych chełmian - ekspertów w swoim fachu.

Pan Jacek Gumienny - od 2007 związany z Klubem Boogie Twist MDK Chełm, wychował Vice Mistrzów Świata oraz wielokrotnych Mistrzów i Vice Mistrzów Polski w tańcu Boogie Woogie. Dwa razy był ekspertem od choreografii tańca Rock and Roll w programie telewizyjnym „You Can Dance”.
Pan Jarek „Yaroo” Lackowski  - lider zespołu, muzyk, autor tekstów, kompozytor, multiinstrumentalista z dużym doświadczeniem scenicznym, pracuje w Chełmskim Domu Kultury oraz w Chełmskiej Szkole Rocka.
Pan Przemysław Białasz - projektant graficzny, animator i filmowiec, absolwent II LO. Od dwóch lat w Najlepsze studio – Lublin „tworzy niestworzone” dla marek z całego świata. Produkuje filmy reklamowe na potrzeby telewizji i internetu.

Oto wyniki:
I miejsce, Nagroda OSK „Cabrio”, Nagroda OSK „XXL”: Alicja Siatka, Bartosz Chmielewski (swingujący taniec towarzyski),

II miejsce, Nagroda Redakcji „Nowego Tygodnia”: Maja Niebrzydowska (rysunek artystyczny),

III miejsce: Małgorzata Grabowiec (śpiew),

Nagroda publiczności, Nagroda M&K Studio: Filip Polański, Michał Sykuła (śpiew),

Wyróżnienie I: Milena Siatka, Zuzanna Zając (taniec nowoczesny),

Wyróżnienie II: Michał Sykuła, Filip Polański (śpiew).

Laureaci „Super Dwójek 2022” otrzymali statuetki z logo II LO, które wykuł pan Krzysztof Marczydło, lokalny artysta-kowal, nagrody pieniężne oraz bony upominkowe. Już po raz trzeci główną nagrodą w konkursie jest kurs na prawo jazdy, ufundowany przez Ośrodek Szkolenia Kierowców „Cabrio”. Możemy z dumą powiedzieć, że mamy grono stałych sponsorów, do którego nadal zapraszamy - BO WARTO.

Co roku specjalnie na „Super Dwójki” nagrywany był filmik razem ze Szkolnym Klubem Filmowym Dreshwood. Tym razem zostało założone konto na Tik Tok’u o nazwie Dreshmood. Damian Skorupa, operator, relacjonuje „Działamy od stycznia, wstawiliśmy 20 filmików, mamy ponad 1000 obserwujących. Tworzymy z pasji. Pokazujemy jacy jesteśmy, jakie mamy marzenia, jak jest w naszej szkole. Uczniowie zasypują nas pomysłami na kolejne filmiki, co jest bardzo miłe, doceniamy. Dzięki temu razem z Samorządem Szkolnym zorganizowaliśmy „No back pack day”, to był pozytywny dzień. Otworzyliśmy „okno”, przez które możecie do nas zaglądać. Serdecznie zapraszamy do odwiedzania Dresmood’u”. Razem z Damianem szkolnego Tik Tok’a współtworzą uczniowie: Milena Siatka i Karol Klimczuk.

Trudnej sztuki konferansjerki podjęli się uczniowie: Emilia Kita i Dawid Iwaniuk z klasy I oraz Amelia Sadowska i Miłosz Lewczuk z klasy II. Byli profesjonalni i czarujący.

W trakcie imprezy był prowadzony kiermasz ciast na szczytny cel – Wsparcie dla Ukrainy. Stoisko ze słodkościami przygotowała klasa II D z wychowawczynią panią Iwoną Szlendak.

„Super Dwójki” to okazja do integracji środowiska lokalnego. impreza otwarta dla szerokiej publiczności - transmitowana online dzięki współpracy z M & K Studio.

Serdecznie dziękujemy wszystkim współorganizatorom „Super Dwójek 2022”

Patroni medialni: Nowy Tydzień, Radio Bon Ton, Super Tydzień.

Współpraca: Chełmski Dom Kultury, Młodzieżowy Dom Kultury w Chełmie, Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Chełmie.

Nasi Sponsorzy: OSK Cabrio, Chełmska Szkoła Rocka, Chełmski Park Wodny, Fabryka Sportu, F.H.U. Viki Renata Skiba, Gold Gym, IDEA kosmetyka, Kwiaciarnia Jodko, KWIACIARNIA Kwiaty, Restauracja Kwiat Paproci, M & K Studio, Nowy Tydzień, OBST S.A., OSK XXL, Print Revolution, PWSZ w Chełmie, Radio Bon Ton, Salon fryzjerski Katarzyna Kita, S.M. Bieluch, Stachniuk Optyk, Super Tydzień, Świat Fryzur Adell.

Autor: Anna Martyniuk – pomysłodawca „Super Dwójek” 

Pełna galeria

© Copyright 2022 II Liceum Ogólnokształcące w Chełmie. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i realizacja: Bartosz Kuliński.

How to set up a website - Find more