VI Forum Olimpijczyków II LO – Gotowi na sukces

Na zdjęciu uczestnicy VI Forum Olimpijczyków.


20 maja 2022 odbyło się VI Forum Olimpijczyków II LO, na którym społeczność szkoły miała okazję spotkać się - poznać, wysłuchać, porozmawiać - z uczniami klas I-III z sukcesami edukacyjnymi, sportowymi i artystycznymi na skalę ogólnopolską i międzynarodową oraz wyróżniającymi się absolwentami szkoły. W gronie gości znaleźli się: Iwo Borowiec, Dominika Dąbrowska, Kaja Kozaczuk, Igor Czechowski, Alan Kieś, Kacper Lackowski, Bartosz Łobodziński, Bartosz Tymura oraz absolwentki: pani Anna Roczon i pani Paulina Ciesielska. Zaproszenie na spotkanie przyjęli również opiekunowie olimpijczyków – nauczycielki II LO: pani Elżbieta Tołyż i pani Marta Klasura.
Forum rozpoczęło się od prezentacji dorobku absolwentów i prymusów.Pani Anna Roczon - dietetyk kliniczny, absolwentka Uniwersytetu Medycznego w Lublinie i Białymstoku. Od 2010 prowadzi własny gabinet. Jej specjalizacją są nadwaga i otyłość oraz zaburzenia gospodarki hormonalnej, jak również dietoterapia w różnych jednostkach chorobowych. Pisze bloga pod adresem www.twojdietetykchelm.pl. W plebiscycie Kuriera Lubelskiego "Mistrzowie Urody 2022" nasza absolwentka jest nominowana w wojewódzkiej kategorii Zdrowie & Fitness do tytułu "DIETETYK ROKU".
Pani Paulina Ciesielska – dziennikarka, korektorka i redaktorka gotowych tekstów, absolwentka PWSZ w Chełmie i UMCS w Lublinie. Od 7 lat na stałe związana jest z tygodnikiem Nowy Tydzień. Wcześniej pracowała m.in. w Grupie Agora, dla Gazety Wyborczej, Radia TOK FM czy Złote Przeboje, a także tygodnika Express Chełmski. Specjalizuje się w tekstach o tematyce kryminalnej i społecznej. Pani Paulina jest współtwórczynią projektu o charakterze kulturalno-społecznym pn. „NIEZŁA SZTUKA”, którego celem jest kulturowa aktywizacja mieszkańców Chełma oraz docenienie roli kultury w rozwoju naszego miasta.
O osiągnięciach uczniów można przeczytać poniżej.
Olimpijczycy opowiadali o swoich planach na przyszłość. Podkreślali istotę nauki języków obcych we współczesnym świecie. Wszyscy jednogłośnie zachęcali do determinacji w działaniu, odwagi w podążaniu własną drogą, otwartości na zmiany. Byli zgodni co do tego, że jeden sukces rodzi następny i wzmacnia zaufanie we własne siły, a porażka jest porażką tylko wtedy, gdy nie wyciągamy z niej żadnych wniosków. Był również czas na wspomnienia z czasów liceum, dzielenie się doświadczeniem. Obecny na spotkaniu pan Mariusz Rudzki, Inspektor Gabinetu Prezydenta Miasta Chełm, zwrócił uwagę na postępującą informatyzację różnych branż, która zmienia oblicze pracy.
Wypowiedzi gości były otwarte, a atmosfera wyjątkowa. Spotkanie uświetnił występ Wiktorii Krupy i Julii Nowackiej, które do akompaniamentu Piotra Budy zaśpiewały utwór zespołu „Skutek Uboczny” pt. „Kwiat”.
Forum poprowadzili profesjonalnie i z wielkim zaangażowaniem Amelia Sadowska i Miłosz Lewczuk. W loży dziennikarskiej zadebiutowały Aleksandra Kozak, Oliwia Lewczuk, Kinga Paluda i Kalina Stopa z klasy II o profilu humanistyczno-lingwistycznym. Znakomita oprawa IT wydarzenia to zasługa Wojciecha Klasury.
W realizację imprezy zaangażowali się nauczyciele: pani Agnieszka Dąbrowska, pani Kinga Krawczyk, pani Zofia Płocienniak, pan Łukasz Łukiewicz (Dreshwood), pani Joanna Kita, pani Marta Klasura, pan Zbigniew Podkański, pani Elżbieta Rybacka, pan Andrzej Ślepaczuk, pani Elżbieta Tołyż oraz uczniowie z klas: I D, II A, II C i II D.

Osiągnięcia olimpijczyków:

PRZEDMIOTY HUMANISTYCZNE
Bartosz Tymura (absolwent 2022) - laureat XLVIII Olimpiady Historycznej, finalista VII Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy Historycznej COPTIOSH

PRZEDMIOTY ŚCISŁE
Kaja Kozaczuk - finalistka XVII Olimpiady Przedsiębiorczości, uczestniczka etapu okręgowego XLVIII Olimpiady Geograficznej, VII miejsce zespołowo w X Lubelskim Konkursie Statystyczno-Demograficznym Sigma Kwadrat, uczestniczka etapu okręgowego 26. Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej
Alan Kieś to dwukrotny finalista Olimpiady Geograficznej, w grudniu 2020 zdał międzynarodowy egzamin znajomości języka chińskiego (poziom HSK 1).

SZTUKA
Zespół „Skutek Uboczny” - Kacper Lackowski, Bartosz Łobodziński (absolwent 2022), Igor Czechowski
- finaliści konkursu "Festiwal Młodych Talentów - Nowa Energia 2021" w Szczecinie
- nagroda Jury i Nagroda Publiczności na XVIII Wojewódzkim Festiwalu Piosenki Anglojęzycznej w IV LO w Chełmie
- debiutancki koncert w ramach projektu "Chadek Lounge", na który zespół wyprzedał wszystkie bilety BRAWO!!!

SPORT
Dominika Dąbrowska
Zawody w dwuboju olimpijskim
1. Puchar Starosty Piotrowice kat. 45 kg do 15 lat – 2. miejsce
2. Mistrzostwa LOPZ Młodzików w Małaszewiczach kat. do 45 kg – 2. miejsce
3. Puchar Puławy kat. do 45 kg do 17 lat – 2. miejsce
4. Turniej Nadziei Olimpijskich w Biłgoraju kat. do 45 kg do 15 lat -1. miejsce
5. OMW LZS w Biłgoraju kat. do 45 kg do 15 lat -1. miejsce
6. 12 Memoriał J. Kowalczyka w Łukowie kat. do 49 kg do 15 lat -3. miejsce
7. Puchar Starosty Piotrowice kat. do 45 kg do 15 lat – 2. miejsce
8. MWL w Biłgoraju kat. do 49 kg do 15 lat – 2. miejsce
9. Puchar Roztocza w Zamościu kat. do 49 kg open – 3. miejsce
10. Mistrzostwa woj. Lubelskiego w Małaszewiczach kat. do 49 kg do 15 lat – 3. miejsce
11. Puchar Ziemi Puławskiej w Puławach kat. do 49 kg do 15 lat – 2. miejsce
12. Turniej Nadziei Olimpijskich w Biłgoraju kat. do 49 kg do 17 lat – 2. miejsce

Zawody w trójboju olimpijskim
1. Mistrzostwa Polski Polskiej Unii Trójboju Siłowego GPC WUAP 2020 Zalesie kat. do 48 kg do 15 lat – 1. miejsce
2. Mistrzostwa Polski Polskiej Unii Trójboju Siłowego GPC WUAP 2021 Zalesie kat. do 48 kg do 15 lat – 1. miejsce
3. Mistrzostwa Świata GPC / World Championships Pabianice 2021 kat. do 48 kg do 15 lat – 1. miejsce
Dominika Dąbrowska swoją karierę w podnoszeniu ciężarów rozpoczęła w 2020 roku w Ludowo - Uczniowskim Klubie Sportowym LUKS Chełm pod skrzydłami pana Marka Konaszczuka – założyciela i trenera Klubu. Sztangistka po stracie trenera kontynuuje swoją pasję z klubowym kolegą na siłowni.

Iwo Borowiec
- od 2022 członek Kadry Narodowej Kadetów w zapasach styl klasyczny
- XXVIII Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży Suwałki 2022 – 3. miejsce
- I Puchar Polski Kadetów Warszawa 2022 – 2. miejsce
- II Puchar Polski Kadetów Kostrzyń nad Odrą 2022 – 3. miejsce
- Międzynarodowe Zawody w zapasach Węgry 2022 – 5. miejsce
Iwo Borowiec trenuje od 2019 roku w barwach Miejskiego Klubu Sportowego Cement-Gryf Chełm.

Autor: Anna Martyniuk (inicjatorka i organizatorka Forum)

© Copyright 2022 II Liceum Ogólnokształcące w Chełmie. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i realizacja: Bartosz Kuliński.

Designed with Mobirise - Click here