Kultury nigdy za wiele 
Po raz drugi na „Chicago”

W dniu 18 listopada 2021 roku uczniowie z klas I – III uczestniczyli w kulturalnej wycieczce do Krakowa. Głównym celem było obejrzenie musicalu „Chicago” w Teatrze Variete.

Obserwując uczniów w autokarze było pewne, że zdecydowali się na wyjazd po pierwsze ze względu na swoje zainteresowania, po drugie możliwość spędzenia razem czasu - śpiewali, oglądali filmiki na Tik Tok’u - chwalili twórczość kolegi Damiana Skorupy, grali w karty, rozmawiali o ulubionych przedmiotach, planach na przyszłość.

Pierwszy raz byliśmy na „Chicago” 4 lata temu. Tym razem młodzież również miała przyjemność spotkać się z panem Jackiem Wazelinem, absolwentem II LO, który gra w spektaklu rolę Sędziego. W imieniu uczestników kwiaty i prezent mikołajkowy wręczyła panu Jackowi uczennica Pola Kunka – oboje pasjonują się tańcem, a poznali się przed laty w Chadek Musical Akademy, gdzie pan Jacek jest trenerem.

Oto kilka recenzji uczniów:

„Spektakl bardzo nam się podobał. Historia głównej bohaterki była niezwykle interesująca i ciągle trzymała widzów w niepewności, co będzie dalej. Aktorzy świetnie przedstawili fabułę, pokazując przy tym swój profesjonalizm i pasję. Były sceny, które rozbawiły publiczność, dzięki czemu na sali panowała przyjemna atmosfera. Gdyby była taka możliwość, chętnie obejrzałybyśmy ten spektakl ponownie” – Weronika Dąbrwska i Laura Fajman.

„Zachwyciła mnie piękna i oryginalna choreografia. Tancerze niesamowicie przekazywali emocje, opowiadając tą historię. Gra świateł i aktorów tworzyły niepowtarzalny klimat. Muzyka na żywo dopełniła mistrzostwo spektaklu. Z pewnością długo będę wspominał musical i klimat jaki tam panował. Zachęcam wszystkich do częstego sięgania po taką formę kultury, ponieważ jest to wspaniałe przeżycie” – Damian Skorupa

„Spektakl "Chicago' wywarł na wszystkich ogromne wrażenie. Utwory, charakterystyka postaci i aktorzy zachwycili nas wszystkich. W drodze powrotnej wymienialiśmy się wrażeniami i doszliśmy do wniosku, że tego typu musicale moglibyśmy oglądać bez końca!” – Pola Kunka

Wycieczkę zorganizowały pani Anna Martyniuk, pani Marta Klasura i pani Kinga Krawczyk.

Prezent mikołajkowy – komplet czapkę i szalik - otrzymaliśmy dzięki uprzejmości lokalnej firmy PaMaMi.pl.

Autor: Anna Martyniuk© Copyright 2022 II Liceum Ogólnokształcące w Chełmie. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i realizacja: Bartosz Kuliński.

Website was built with Mobirise