bootstrap website templates

„Ja to radio” – wywiad z panią Grażyną Lutosławską – Absolwentką II LO

W pierwszą niedzielę ferii (28.01.2018r.) uczniowie II LO mieli zaszczyt gościć w Radiu Lublin u pani Grażyny Lutosławskiej. Wizytę rozpoczęliśmy od zwiedzenia radia, podczas której pani Grażyna przedstawiła nam realizatora dźwięku - pana Bogusława Wichrowskiego, również absolwenta II LO. Następnie udaliśmy się do studia, bardzo przytulnego zresztą, w którym pani Grażyna udzieliła młodzieży wywiadu do zakładki Absolwent. Przed rozmową uczniowie odebrali cenną lekcję dziennikarstwa dot. zasad tworzenia wywiadu. Spotkanie trwało półtorej godziny, lecz wszyscy mieli wrażenie jakby minęło zaledwie pół. Na koniec zrobiliśmy sobie wspólnie pamiątkowe zdjęcie.
Uczniowie docenili życzliwość, otwartość i gościnność naszego rozmówcy, o czym świadczą słowa, które wypowiedzieli po opuszczeniu siedziby Radia Lublin: „Kiedy znów przeprowadzimy wywiad?, „Z kim?”, „Moglibyśmy to robić co tydzień.”.
Wywiad z panią Grażyną Lutosławską już wkrótce w zakładce Absolwent, a sporządzili go krok po kroku wg wskazówek Absolwentki: Agata Bedlińska i Karol Kuśnierz z kl. II D, Zuzanna Morlewska z I B, Jagoda Dudzińska, Wiktoria Łubaczuk i Augustyna Zelent z kl. I C. Opiekunem młodzieży była pani Anna Martyniuk.
Autor: Anna Martyniuk