html templates

Finał projektu Misja MED

 Od listopada ubiegłego roku aż do czerwca 2018, 15-osobowa grupa młodzieży z obecnej II i III klasy o profilu medycznym pod opieką Pani Beaty Dmitrocy, brała udział w projekcie edukacyjnym opracowanym i realizowanym przez pracowników Uniwersytetu Medycznego w Lublinie jedynie dla ośmiu wyróżniających się liceów województwa lubelskiego.
Zajęcia miały charakter laboratoriów. Odbywały się one na różnych zakładach, w tym: Zakładzie Anatomii Prawidłowej Człowieka, Fizjologii, Mikrobiologii, Stomatologii i innych. Uczniowie mieli nie tylko doskonałą możliwość pogłębienia swojej wiedzy z zakresu biologii czy chemii, ale też pracy na najnowszym sprzęcie, jakim dysponuje UM w Lublinie.
Dzięki fantastycznym ,,uczelnianym tytanom pracy” (mam na myśli oddanych idei pracy z młodzieżą profesorów, doktorów i magistrów) uczniowie naszej szkoły poznali swoje możliwości, ukryte zdolności i predyspozycje. Podczas zajęć doskonalili też umiejętność współpracy, planowania i odpowiedzialności za wyniki pracy grupy. Każdy wyjazd na UM był dla wszystkich wspaniałą przygodą a nawet ,,podróżą” w nie tak już odległe studenckie życie :>
Projekt misja MED zakończył się dwudniową olimpiadą. Jako szkoła zajęliśmy IV miejsce a w rozgrywkach indywidualnych uczennica Anna Zielińska odniosła spektakularny sukces zajmując III miejsce spośród 150 uczestników!!! W imieniu własnym i Dyrekcji szkoły serdecznie GRATULUJEMY Ani i całej grupie II LO!
Chcemy też serdecznie podziękować władzom uczelni oraz wszystkim pracownikom zaangażowanym w projekt za wspaniałe przyjęcie, miłą atmosferę i oddane serce!!! Życzymy wielu sukcesów zarówno osobistych jak i w pracy zawodowej, niech każdy dzień będzie tak jak dla nas spotkania z Państwem, fantastyczną przygodą.