Aktualności

Wybierz rok szkolny

Maj

2021/2022

5 maja 2022

Na zdjęciu maturzyści rocznika 2022.

Matura 2022

4 maja rozpoczeły się tegoroczne matury. Maturzyści, trzymamy za Was kciuki!

Galeria

11 maja 2022

Na zdjęciu zrzut ekranowy gry przygotowanej przez młodzież.

Najlepsi w województwie

Interaktywna gra o Chełmie, stworzona przez uczniów naszej szkoły: Bartłomieja Hanczaruka z kl. 1C, Kacpra Krzywanowskiego, Michała Lewczuka oraz Julii Jakubiec z kl. 3A, została umieszczona na ogólnopolskiej mapie Geniallnych Miejsc, a także zdobyła I miejsce na etapie wojewodzkim. Zostaliśmy także zaproszeni do Warszawy na finał konkursu. Organizatorem jest Sekcja Informatyki Szkolnej PTI. Praca zakwalifikowała się również do etapu centralnego ogólnopolskiego konkursu GEEK.
Gra została stworzona pod kierunkiem p. Eweliny Śmigielskiej oraz p. Andrzeja Oleszczuka.

Kliknij i wejdź do gry

12 maja 2022

Na zdjęciu tabliczka informująca o prowadzeniu przez szkołę klasy akademickiej.

Kolejny sezon z webinariami SGH


Jak co roku młodzież klas o profilu menadżerskim naszego liceum uczestniczyła w webinariach zorganizowanych przez Szkołę Główną Handlową w Warszawie. Uczniowie objęci patronatem naukowym uczelni niewątpliwie poszerzyli swoją wiedzę z zakresu ekonomii i przedsiębiorczości podczas trzech spotkań online z pracownikami naukowymi SGH.

Czytaj więcej

Kwiecień

2021/2022

01 kwietnia 2022

Na zdjęciu uczestnicy turnieju.

Turniej piłki nożnej dziewcząt

1 kwietnia 2022 r. w II LO w Chełmie rozegrano rozgrywki szkolne w piłkę nożną dziewcząt. Zawody cieszyły się dużym zainteresowaniem wśród dziewcząt i całej społeczności szkolnej. Do rozgrywek zgłosiło się 6 drużyn (34 osoby), każda drużyna składała się z dowolnie dobranych dziewcząt ze szkoły. Spotkania rozegrano w 2 grupach. Najlepsi z grup walczyli o miejsce I, a kolejne zespoły o miejsca III, V.

Czytaj więcej

06 kwietnia 2022

Na zdjęciu Monika uczestniczka konkursu.

Monika wyróżniona w Ogólnopolskim Konkursie Recytatorskim 

Monika Matejuk, uczennica kl. 3b zdobyła wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Recytatorskim "Поэзии пленительные строки" dla uczniów szkół średnich upamiętniającym 200. rocznicę urodzin poety i pisarza Nikołaja Niekrasowa. Organizatorem konkursu było Centrum Języka i Kultury Rosyjskiej UMCS przy współpracy Instytutu Neofilologii UMCS. Do konkursu uczennicę przygotowała p. Ewelina Śmigielska.
Gratulujemy!

07 kwietnia 2022

Na zdjęciu finalistka olimpiady Kaja.

Kaja finalistką OLimpiady Przedsiębiorczości

7 kwietnia 2022 roku odbył się centralny etap Olimpiady Przedsiębiorczości. Kaja Kozaczuk, uczennica klasy 3b, zajęła 37. miejsce w Polsce, uzyskując tytuł finalisty. Tym samym spełniła swoje marzenie zapewniając sobie m.in. indeks Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie.
Nauczycielem prowadzącym jest nauczyciel geografii i podstaw przedsiębiorczości p. Marta Klasura.
Gratulujemy!

22 kwietnia 2022

Na zdjęciu Bartosz finalista Olimpiady Wiedzy Historycznej oraz laureat Olimpiady Historycznej.

Bartosz finalistą Olimpiady Wiedzy Historycznej oraz laureatem Olimpiady Historycznej 

Bartosz Tymura uczeń klasy 3dg został laureatem XLVIII Olimpiady Historycznej, która odbyła się na początku kwietnia w Gdańsku. Bartek zajął 13. miejsce w Polsce i został zwolniony z egzaminu maturalnego z historii z wynikiem 100%.
Bartosz został również finalistą VII Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy Historycznej, etap centralny odbył się na zamku w Golubiu-Dobrzyniu.
Olimpiada Historyczna jest organizowana przez Polskie Towarzystwo Historyczne przy wsparciu MEN, Kancelarii Sejmu RP oraz IPN. Olimpiada przyciąga najlepszych miłośników historii ze szkół na terenie całego kraju, wyłania szkolnych liderów historii, dla których poznawanie przeszłości jest wielką pasją.
Gratulujemy!

23 kwietnia 2022

Na zdjęciu Kasia wyróżniona w III edycji Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy LabTEST.

Kasia wyróżniona w III edycji Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy LabTEST

Katarzyna Korzeniewska uczennica II LO, klasy o profilu medycznym, zwyciężczyni etapu wojewódzkiego, 23 kwietnia 2022 r. otrzymała wyróżnienie w III edycji Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy LabTEST.
„Gratuluję, Kasiu, życząc Ci jednocześnie dalszych sukcesów w kolejnym etapie edukacyjnym. Dziękuję za 13 miesięcy wspólnej pracy, za te miłe i trudniejsze chwile naszej przygody z biologią rozszerzoną.😊” - nauczyciel biologii Beata Dmitroca.

24 kwietnia 2022

Na zdjęciu Alan finalista Olimpiady Geograficznej.

Alan finalistą Olimpiady Geograficznej

Z wielką radością możemy poinformować o olbrzymim sukcesie ucznia naszej szkoły Alana Kieś z klasy 3 (menadżerskiej) po szkole podstawowej. W dniach 21-24 kwietnia 2022 roku dumnie bronił honoru chełmskiej geografii. Alan już drugi raz reprezentował miasto Chełm na zawodach centralnych Olimpiady Geograficznej. Droga do sukcesu Alana była jednak długa. W lutym 2022 roku Alan razem z kolegami z II LO w Chełmie w składzie: Natalia Hanczaruk (kl.3bg), Kaja Kozaczuk (kl.3b), Milena Siatka (kl. 3b) i Szymon Kałużny (kl.3b) reprezentował nasze miasto na etapie okręgowym. Po trzech testach do etapu centralnego zostało zakwalifikowanych tylko czterech uczniów, a wśród nich - Alan.
Podczas finału XLVIII Olimpiady Geograficznej w Gdyni uczeń skutecznie wywalczył tytuł finalisty zajmując 26 miejsce w Polsce. Dzięki temu osiągnięciu zapewnił sobie wynik 100 % z matury z geografii, do której przystąpi w 2023 roku.
Nauczycielem prowadzącym jest nauczyciel geografii p. Marta Klasura.
Alanowi gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

25 kwietnia 2022

Na zdjęciu, na pierwszym planie, Julia wyróżniona w konkursie.

Julia wyróżniona na Wojewódzkim Festiwalu Piosenki Francuskiej

25 kwietnia 2022 roku w Domu Kultury LSM w Lublinie odbył się XVI Wojewódzki Festiwal Piosenki Francuskiej. Nie mogło nas tam zabraknąć!
Julia Nowacka z klasy 2c zaprezentowała piosenkę Barbary Pravi pt. „Barcelone” i zdobyła wyróżnienie.
Składamy szczególne podziękowania Angelice Słomińskiej z klasy 2b za akompaniament do tego utworu.
Gratulacje, Julia! Félicitations!

26 kwietnia 2022

Na zdjęciu szkolny chór Rapsodia występujący na XXIII Prezentacjach Artystycznych.

XXIII Prezentacje Artystyczne Młodzieży II LO

„Miłość mi wszystko wyjaśniła…”
- słowa Papieża Jana Pawła II stały się hasłem przewodnim tegorocznych Prezentacji Artystycznych Młodzieży II LO w Chełmie.
26 kwietnia 2022 r. już po raz XXIII młodzież II LO w Chełmie zaprezentowała swoje talenty na deskach Chełmskiego Domu Kultury. Wydarzenie było tym bardziej doniosłe, że po dwóch latach pandemii i wersjach internetowych Prezentacji Artystycznych mogliśmy je zrealizować na żywo przed publicznością, której serdecznie dziękujemy za przybycie.  

Więcej...

29 kwietnia 2022

Na zdjęciu pan dyrektor Zbigniew Niderla z Weroniką Pyrtak - złotą absolwentką.

Pożegnanie klas trzecich

29 kwietnia pożegnaliśmy uczniów klas trzecich. Było to szczególne wydarzenie, gdyż mury szkoły opuszczał ostatni rocznik kształcony w trybie trzyletnim. Przed świeżo upieczonymi absolwentami matura i wybór uczelni wyższej.
Drodzy Absolwenci trzymamy za Was kciuki!

Pożegnanie klas trzecich - galeria
Pożegnanie klas trzecich - film

Marzec

2021/2022

10 marca 2022

Na zdjęciu instruktorzy WOPR z uczestnikami warsztatów.

Warsztaty z pomocy przedmedycznej z WOPR Chełm 

10 marca 2022 roku odbyły się po raz kolejny warsztaty z pierwszej pomocy przedmedycznej prowadzone przez przedstawicieli WOPR Chełm. Organizatorami byli pani Joanna Kita oraz pan Norbert Wysocki. 

Czytaj więcej

11 marca 2022

Na zdjęciu pokazy reanimacji w wykonaniu studentów pielęgniarstwa.

Tydzień Otwarty WSEI Lublin

11 marca 2022 roku przedstawiciele klas maturalnych II Liceum Ogólnokształcącego w Chełmie uczestniczyli w wykładach i warsztatach prowadzonych przez WSEI w Lublinie w ramach Tygodnia Otwartego uczelni. Wyjazd zorganizowały pani Elżbieta Ćwir oraz Joanna Kita, a opiekunami byli pani Kinga Krawczyk i pan Norbert Wysocki.

11 marca 2022

Na zdjęciu uczestnicy Olimpiady Geograficznej.

Alan reprezentantem szkoły w etapie centralnym Olimpiady Geograficznej 

5 lutego 2022 roku w gmachu Wydziału Nauk o Ziemi i Gospodarki Przestrzennej UMCS w Lublinie odbył się etap okręgowy XLVIII Olimpiady Geograficznej.
Naszą szkołę reprezentowała liczna grupa Dreszerczyków w składzie: Natalia Hanczaruk kl. 3bg, Kaja Kozaczuk kl. 3b, Milena Siatka kl.3b, Alan Kieś kl. 3b, Szymon Kałużny kl. 3b.
Rywalizacja była na wysokim poziomie, a do etapu centralnego przeszło tylko 4 zawodników z okręgu.
Wśród nich jest Alan Kieś, który jako jedyny z Chełma zajął 2 miejsce w województwie lubelskim. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy, a Alana wspieramy w osiąganiu dalszych sukcesów.
Rywalizacja ogólnopolska odbędzie się w dniach 21 -24 kwietnia w Gdyni.
Nauczycielem prowadzącym jest p. Marta Klasura.

18 marca 2022

Na zdjęciu Kaja i Alan uczestnicy Olimpiady Przedsiębiorczości.

Kaja w etapie centralnym Olimpiady Przedsiębiorczości

10 marca 2022 roku odbył się okręgowy etap Olimpiady Przedsiębiorczości. Nasza szkoła była reprezentowana przez uczniów z klasy 3b: Kaję Kozaczuk oraz Alana Kieś.
Alan zajął 44 miejsce, jednak to... Kaja jako jedyna z Chełma zakwalifikowała się do etapu centralnego, zajmując 11. miejsce.
Kolejne zmagania konkursowe odbędą się już niedługo 7 kwietnia 2022 roku w Warszawie.
Uczestnikom serdecznie gratulujemy, a Kaję wspieramy w dalszej walce o wymarzony indeks Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie.
Nauczycielem prowadzącym jest p. Marta Klasura.

25 marca 2022

Na zdjęciu para taneczna startująca w Super Dwójkach.

Super Dwójki 2022

21 marca już po raz szósty odbył się w naszej szkole Konkurs Talentów „Super Dwójki”. Pierwszy dzień wiosny, potocznie nazywany „Dniem Wagarowicza”, udało nam się zmienić w wielkie święto talentów - „Dzień Ucznia”. Konkurs został zainicjowany przez zespół ds. uczniów zdolnych...

Czytaj więcej

29 marca 2022

Na zdjęciu Iwo - brązowy medalista Pucharu Polski w zapasach.

Iwo brązowym medalistą Pucharu Polski w zapasach

Miło na poinformować, że uczeń naszej szkoły Iwo Borowiec wywalczył brązowy medal podczas zawodów II Pucharu Polski Kadetów w Kościerzynie nad Odrą.
Iwo jest członkiem kadry narodowej i uczestniczy w szkoleniu centralnym.
Już niebawem, na początku maja, będziemy mogli go zobaczyć podczas Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Luty

2021/2022

25 lutego 2022

Na zdjęciu uczniowie II LO biorący udział w akcji wraz z panią Joanną Kitą

#KrwiodawcyRazemNaWalentynki 

Dnia 14 lutego 2022 roku nasza wspaniała młodzież: Michał Janiszewski 3ag, Anna Biłan 3dg, Martyna Honory 3eg oraz Maja Niebrzydowska 2c pod opieką p. Joanny Kity we współpracy z p. Kingą Krawczyk, wzięła udział w akcji #KrwiodawcyRazemNaWalentynki pod patronatem Pani Anny Dąbrowskiej-Banaszek Poseł na Sejm RP. Celem akcji było propagowanie wśród społeczności szkolnej i lokalnej idei honorowego krwiodawstwa oraz pozyskanie jak największej liczby nowych krwiodawców.
Dziękujemy!

28 lutego 2022

Na zdjęciu plakat Super Dwójek 2022

Rusza VI edycja Szkolnego Konkursu Talentów Super Dwójki 2022

Serdecznie zapraszamy Społeczność Uczniowską do udziału.
Zapewniamy, że w Konkursie każdy Talent traktowany jest wyjątkowo.
Na karty zgłoszenia czekamy do 14 marca. Można je dostarczać osobiście do koordynatora konkursu lub drogą mailową na adres anna.martyniuk@2lo.chelm.pl.
Dobra zabawa gwarantowana!

Plakat: Wojciech Klasura
Foto: Karol Klimczuk
Współpraca: Kacper Krzywanowski
Na plakacie Iza i Hubert Makara
Koordynator Anna Martyniuk

Regulamin i karta zgłoszenia Super Dwójki 2022
Wersja edytowalna karty zgłoszenia Super Dwójki 2022

Styczeń

2021/2022

14 stycznia 2022

Uczniowie II LO w Chełmie na sali obrad Sejmu RP w towarzystwie Posła na Sejm RP Pana Krzysztofa Grabczuka

Wyjazd do Sejmu RP

W dniu 14 stycznia 2022 r. młodzież mająca najlepsze wyniki w nauce z II Liceum im. Gustawa Orlicz-Dreszera w Chełmie miała możliwość uczestniczenia w wycieczce do Warszawy i zwiedzania budynku Sejmu Rzeczypospolitej dzięki zaproszeniu i organizacji wyjazdu przez pana posła Krzysztofa Grabczuka. Dlatego też składamy serdeczne podziękowania za ten wspaniały gest i mamy nadzieję na dalszą współpracę z naszą szkołą.
To był niezapomniany dzień dla wszystkich uczestników! 

25 stycznia 2022

Dreszerczycy zakwalifikowani do etapu okręgowego Olimpiady Geograficznej. Od lewej: Szymon, Milena, Kaja, Alan oraz Natalia.

Sukces Dreszerczyków w XLVIII Olimpiadzie Geograficznej

Z wielką satysfakcją informujemy o kolejnym sukcesie naszych uczniów na Olimpiadzie Geograficznej. Do etapu okręgowego XLVIII Olimpiady Geograficznej została zakwalifikowana piątka Dreszerczyków.

Czytaj więcej

30 stycznia 2022

Wolontariusze Sztabu WOŚP przy II LO w Chełmie

30. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

30 stycznia 2022 roku wolontariusze Sztabu przy II Liceum Ogólnokształcącym w Chełmie po raz kolejny kwestowali na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Celem tegorocznej zbiórki było zapewnienie najwyższych standardów diagnostyki i leczenia wzroku u dzieci.

Dreszer-Blogspot

Grudzień

2021/2022

06 grudnia 2021

Dyrektor wręczający medal uczestnikom turnieju

Mikołajkowy Turniej Piłki Siatkowej 

Tradycji stało się zadość i 6 grudnia 2021 r. w sali gimnastycznej naszej szkoły świętowaliśmy na sportowo spotkanie z Mikołajem. Rozegraliśmy Turniej Piłki Siatkowej Drużyn Mieszanych. 

Czytaj więcej

10 grudnia 2021

Uczestnicy turnieju w strojach sportowych pozujący do zdjęcia

Dziewczęta z II LO w Chełmie Mistrzyniami Województwa w Unihokeju

10 grudnia 2021 r. w Hrubieszowie odbyła się Wojewódzka Licealiada w Unihokeja. Dziewczęta
 z naszej szkoły pod opieką pani Barbary Chmielewskiej wygrały wszystkie spotkania zdobywając tym samym I miejsce. Oto "nasze złotka":

Natalia Wójcik, Julia Babińska, Patrycja Zawadzka, Oliwia Lipska, Monika Matejuk- bramkarz, Martyna Fornal, Iga Krawczyk, Laura Wojciechowska, Iza Makara, Kinga Jasińska, Angelika Rafalska. Zwycięskie bramki strzeliła Natalia Wójcik i Iga Krawczyk. Super obrona naszego bramkarza i współpraca wszystkich zawodniczek zaowocowała zwycięstwem.

Gratulacje!!!

22 grudnia 2021

Uczennica Aleksandra Kaźmierak wraz Panią Martą Klasurą

Ola z wyróżnieniem w konkursie NBP


Aleksandra Kaźmierak z klasy 3bg z II LO w Chełmie uzyskała wyróżnienie w Konkursie na pracę pisemną NBP. Jednocześnie znalazła się w gronie prestiżowej szóstki laureatów tego ogólnopolskiego konkursu. Konkurs na pracę pisemną NBP w tym roku odbywał się już po raz dwudziesty. Temat pracy był zaskakujący Wielcy polscy ekonomiści też byli nastolatkami… Wybierz bohatera swojej pracy. Jakie wydarzenia i obserwacje ekonomiczne z czasów młodości mogły skłonić wybranego przez Ciebie ekonomistę do zainteresowania się tą tematyką? A co Ciebie intryguje w tym obszarze? Nasza laureatka zainspirowała się życiem i działalnością Antoniego Szymańskiego, rektora KUL. Ola nadała swojej pracy nietypową formę, czym zaskoczyła członków kapituły. Opiekunem merytorycznym pracy była p. Marta Klasura nauczyciel geografii i podstaw przedsięborczości.

Wyniki konkursu zostały ogłoszone podczas Ogólnopolskiej Gali NBP. Z przyczyn epidemiologicznych Gala odbyła się on line. Jej nagranie jest dostępne na stronie konkursu: https://www.nbp.pl/home.aspx?f=/konkursy/2021/praca_pisemna/pisemna_wyniki.html

Oli gratulujemy sukcesu!!!

Listopad

2021/2022

10 listopada 2021

Zdjęcie uczestników konkursu na tle mapy na ścianie w sali geograficznej 2LO

Dreszerczycy w kolejnym etapie konkursu Sigma Kwadrat

Mamy przyjemność ogłosić, że zespół uczniów z klasy 3B4 - Kaja Kozaczuk, Szymon Kałużny oraz Alan Kieś - zdobył II miejsce oraz zespół uczniów z klasy 3Bg - Natalia Hanczaruk, Aleksandra Kaźmierczak, Karolina Ślusarczyk - zdobył VII miejsce w I etapie X Konkursu Statystyczno-Demograficznego Sigma Kwadrat.

Ze wszystkich zgłoszonych zespołów z całego województwa lubelskiego do kolejnego etapu zakwalifikowanych zostało jedynie 10 zespołów, z czego aż 2 z naszej szkoły. Oba zespoły wezmą udział w finale Konkursu w dniu 25.11.2021r. w siedzibie Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie.

Opiekę merytoryczną nad uczestnikami sprawuje p. Marta Klasura nauczyciel geografii i podstaw przedsiębiorczości.

Jednocześnie w imieniu całego zespołu z klasy 3B4 chcemy podziękować wszystkim Uczniom, którzy przyczynili się do ich sukcesu, wypełniając ankietę dotyczącą korzystania z platform streamingowych.

Uczestnikom Konkursu serdecznie gratulujemy i trzymamy kciuki za ich dalsze sukcesy !!!

18 listopada 2021

Kultury nigdy za wiele 
Po raz drugi na „Chicago

W dniu 18 listopada 2021 roku uczniowie z klas I – III uczestniczyli w kulturalnej wycieczce do Krakowa. Głównym celem było obejrzenie musicalu „Chicago” w Teatrze Variete.

Czytaj więcej

29 listopada 2021

Uczniowie czytający książki w sali biblioteki 2lo

Spotkanie literackie poświęcone poezji Zbigniewa Herberta

Dnia 29 listopada 2021 r. w naszej szkolnej czytelni odbyło się literackie spotkanie z poezją Zbigniewa Herberta. Czas pandemii spowodował wprowadzenie wielu zmian (związanych z miejscem, czasem, z uczestnikami). Jedno pozostało niezmienne: piękne wiersze, w których uczestnicy spotkania mogli znaleźć treści o sprawach istotnych: „o micie człowieka wyprostowanego, wiecznego wędrowca po historii i kulturze, pragnącego dochodzić do absolutnej prawdy i dobra. Choćby coraz mniej było nadziei”. Program przygotowała młodzież z klasy III EG. 

Październik

2021/2022

04 października 2021

Przedstawiciele klas pierwszych ślubujący przy sztandarze szkoły

Dzień patrona / Ślubowanie klas pierwszych

Dzień Patrona to w naszej szkole jednocześnie moment przyjęcia uczniów klas pierwszych w poczet Dreszerczyków. Cieszymy się, że jesteście wśród nas!
Zapraszamy na fotorelację z tego wydarzenia...

Galeria

Dreszer-Blogspot

07 października 2021

Uczniowie II LO w piżamie na boisku szkolnym

Dzień piżamy

7 października 2021 roku Samorząd Uczniowski zorganizował ,,Dzień Piżamy,, na rzecz podopiecznych Fundacji w Lublinie ,,Gdy Liczy Się Czas,,. ,,Dzień Piżamy,, to przede wszystkim dzień zwrócenia uwagi na zdrowie i empatię.

Galeria

Dreszer-Blogspot

08 października 2021

Uczniowie oraz Dyrektor na scenie dużej aulii. Uczniowie trzymają dyplomy

Dzień Języków Obcych 2021

8 października odbył się w naszej szkole Dzień Języków Obcych. Różnorodność językowa, wielojęzyczność i nauka języków obcych przez całe życie: to najważniejsze przesłanie spotkania.

Galeria

Dreszer-Blogspot 

12 października 2021

Uczniowie II LO w SGH

Kolejny rok współpracy ze Szkołą Główną Handlową w Warszawie rozpoczęty

12 października uczniowie klasy 2 B i 1 A odwiedzili Szkołę Główną Handlową w Warszawie. W ramach realizacji programu "Klasa Akademicka SGH" młodzież uczestniczyła w prelekcji dotyczącej inflacji, którą poprowadził przedstawiciel Studenckiego Koła Naukowego Biznesu p. Stanisław Budzeń. Uczniowie objęci patronatem Uczelni dowiedzieli się jak mierzyć inflację, jakie są jej koszty oraz jak obliczyć wartość pieniądza. Poza tym mieli możliwość zadania pytań o rekrutację, studiowanie na SGH oraz działalność Kół Studenckich. Młodzież uczestniczyła także w wykładzie "Wstęp do kultury akademickiej" prowadzonym przez dr Ryszarda Schnepfa dla studentów I roku studiów licencjackich oraz w spotkaniu z przedstawicielem Działu Rekrutacji SGH - p. Adamem Borkowskim. Ponadto uczniowie zwiedzili okazałą siedzibę Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie oraz bibliotekę Uczelni.

Podczas wycieczki nie zabrakło też czasu na rozrywkę w parku trampolin Stacja Grawitacja.

Barbara Wiszniewska

15 października 2021

Uczniowie na placu Łuczkowskiego w piżamach

Trzeźwolatkiem być wypada...

15 października Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Chełmie zorganizował piknik integracyjny pn. „Trzeźwolatkiem być wypada, bo dziś w mieście żakinada”. Impreza odbyła się na placu im. E. Łuczkowskiego w Chełmie. Celem imprezy była integracja różnych środowisk poprzez promowanie zdrowego i trzeźwego stylu życia - wolnego od nałogów. Na pikniku nie zabrakło również naszej szkoły. Grupa uczniów pod opieką pani Kingi Krawczyk i pani Joanny Kity wzięła udział w żakinadzie zorganizowanej przez MOPR w Chełmie. Świetnie się bawiliśmy i miło spędziliśmy czas. Dziękujemy!

20 października 2021

Zdjęcie prowadzącego konferencję oraz publiczności na dużej auli

BohaterON – włącz historię!

20 października 2021 r. odbyła się sesja popularnonaukowa poświęcona powstaniu warszawskiemu w ramach akcji BohaterON – włącz historię! Jest to ogólnopolska kampania o tematyce historycznej mająca na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego oraz promocję historii Polski XX wieku. Projekt ma edukować Polaków, bazując na historiach Powstańców, wzmacniać poczucie tożsamości narodowej, krzewić postawy patriotyczne oraz budować wrażliwość społeczną.

Czytaj więcej

26 października 2021

Zdjęcie przedstawiające uczestników turnieju szachowego

V Mistrzostwa Szachowe II LO w Chemie

W dniach 26-27.10.2021 r. w naszej szkole odbyły się kolejne Szachowe Mistrzostwa Szkoły. Zawody rozegrano systemem ,,każdy z każdym,, z ograniczeniem czasowym do 10 minut. Zwycięzcami zostali: - Brudnowski Błażej IIIa - I miejsce - Zalewski Kamil IIIa - II miejsce - Domań Wojciech - IIa - III miejsce. Wśród dziewcząt najlepsza okazała się Tomasik Aleksandra z kl. IIIc . W/w uczniowie: 3 chłopców i 2 dziewczyny, będą reprezentować szkołę 25.11.2021 r. na zawodach miejskich. Wszyscy zawodnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i słodycze, a zwycięzcy puchary. Organizatorami zawodów były: p. Barbara Chmielewska i p. Kinga Krawczyk.

Wrzesień

2021/2022

01 września 2021

Rozpoczęcie roku szkolnego 2021/2022

1 września rozpoczeciliśmu kolejny rok szkolny. Zapraszamy do galerii.

Galeria

Dreszer-Blogspot

06 września 2021

Uczniowie II LO czytający książki w dużej auli

Narodowe Czytanie 2021

6 września 2021 r. w II Liceum Ogólnokształcącym im. gen. G. Orlicz-Dreszera w Chełmie miała miejsce dziesiąta edycja Narodowego Czytania. Dreszerczycy wspólnie mogli czytać wspaniałe dzieło Gabrieli Zapolskiej – „Moralność pani Dulskiej”. W trakcie uroczystości odczytano list Prezydenta RP Andrzeja Dudy.

Galeria

Dreszer-Blogspot

15 wrzesień 2021

Uczniowie na pikniku integracyjnym podczas zawodów przeciągania liny

Piknik integracyjny klas pierwszych

Tradycyjnie w ramach integracji uczniów klas pierwszych zorganizowaliśmy "Piknik integracyjny" w Kumowej Dolinie. Zabawa była bardzo dobra. Zapraszamy do obejrzenia galerii.

Galeria

Dreszer-Blogspot

24 września 2021

Zdjęcie pokazujące publiczność podczas spotkania edukacyjnego

Krew dar życia

24 września odbyło się spotkanie edukacyjne z panią Małgorzatą Legieć z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa pt. Krew Dar Życia, zachęcające pełnoletnią młodzież do pomocy innym w postaci oddawania krwi i rejestracji do Bazy Potencjalnych Dawców Szpiku Kostnego. Organizatorami spotkania byli nauczyciele wychowania fizycznego pani Joanna Kita i pan Norbert Wysocki.

© Copyright 2022 II Liceum Ogólnokształcące w Chełmie. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i realizacja: Bartosz Kuliński.

Mobirise page maker - Learn more