free responsive site templates

Dzień Języków Obcych 2017 - „Z językami, wszędzie jesteście w domu”

27 października odbył się w naszej szkole Dzień Języków Obcych, którego motywem przewodnim było promowanie wielojęzyczności oraz podkreślenie korzyści płynących z nauki i znajomości języków obcych.
Program imprezy był różnorodny, każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Sprawdzone i skuteczne przepisy na naukę języków podały pasjonatki języków obcych, Agata Bedlińska z klasy II D („Moja droga do sukcesu”) oraz Jagoda Dudzińska z klasy I C („Jak zostać swoim coachem językowym”). Gośćmi specjalnymi spotkania były: p. Alicja Bartosiak oraz p. Maria Fik. Pani Alicja Bartosiak uczyła przez cztery lata języka niemieckiego w II LO w Chełmie, potem była lektorką w Instytucie Germanistyki na UMCS-ie w Lublinie, ponadto pełniła funkcję sekretarza Olimpiady Języka Niemieckiego w okręgu lubelskimi, nadal oprowadza turystów z Niemiec po Lublinie i Kazimierzu Dolnym. Pani Maria Fik pracowała w naszej szkole przez ponad dwadzieścia lat jako nauczyciel języka niemieckiego, była również lektorem w Nauczycielskim Kolegium Języków Obcych w Chełmie. Panie uchyliły nam rąbka tajemnicy o zawodzie nauczyciela; Opowiedziały o plusach i minusach tego zawodu, wspominały swoich uczniów, zdradziły kilka sposobów na motywowanie uczniów do nauki, mówiły o swoich pasjach, wymieniły z Dreszerczykami poglądy na temat idealnego nauczyciela. Wywiad przeprowadziły Gloria Jasińska i Wiktoria Łubaczuk z klasy I B.
Wyjątkowy prezent dla naszych gości przygotowała Anna Sułkowska z klasy III F. Uczennica zaśpiewała piosenkę w języku niemieckim pt. „Ich bin ich” LaFee.
Ważną częścią programu był quiz dot. „Bogactwa językowego Europy”, przeplatany pytaniami zaczerpniętymi z programu telewizyjnego „Jeden z Dziesięciu”. Najlepsza okazała się klasa I C (Aleksandra Buda, Greta Holy), na miejscu II uplasowała się klasa I B (Zuzanna Morlewska, Jakub Zagraba), a miejsce III przypadło klasie I A (Krystian Gryglewski, Krzysztof Haponiuk), która spontanicznie (bez przygotowania) przystąpiła do tego intelektualnego wyzwania.
Pamiętajmy! Znajomość języków obcych daje nam klucz do innych kultur i społeczeństw, a każdy dodatkowy język jest atutem - zwiększa atrakcyjność i mobilność zawodową.
Dzień Języków Obcych zorganizowali nauczyciele: Anna Martyniuk, Bożena Czupryńska i Barbara Wiszniewska.
W przygotowaniu imprezy uczestniczyli uczniowie klas I B, II E, II D, I C, III A, III F.
Autor: Anna Martyniuk