website creation software

„Mały Książę” według „Impresji”

Co to znaczy uwielbiać? Czym jest oswojenie innej istoty? Co jest cennego, a co bezwartościowego w świecie dorosłych? Na te i inne pytania starała się odpowiedzieć 15 marca 2019 r. Szkolna Grupa Teatralna „Impresja” w premierowym spektaklu „Mały Książę” na podstawie utworu Antoine'a de Saint-Exupéry'ego.
„Mały Książę” to pozornie książka dla dzieci. Pod warstwą bajkowej fabuły opiekunka „Impresji” chciała zwrócić uwagę widzów na prawdy uniwersalne. Jest to opowieść o tym, co w życiu najważniejsze, a więc o miłości, przyjaźni i międzyludzkich relacjach. Główny bohater baśni, w którego rolę wcieliła się Aleksandra Holuk, musi udać się w daleką podróż, by zrozumieć, że to, co najcenniejsze, znajduje się zawsze tuż obok i że dopiero utrata ukochanych osób uświadamia nam ich bezcenność.
„Impresja” po raz kolejny pokazała świetną zespołową pracę z tekstem. Młodzi aktorzy doskonale oddali świat dorosłych - ciągle spieszących się i zabieganych, którym wiele w życiu umyka.
Trzymam kciuki za wszystkich „Impresjonistów” i spoglądam w nocne niebo. Gdzieś tam, na asteroidzie B-612, zapewne też je Ktoś trzyma...

Katarzyna Krzysteczko – Wróbel
Opiekunka Szkolnej Grupy Teatralnej
„Impresja”