free portfolio site templates

Noc Biologów

12 stycznia uczniowie z klas 2F oraz 1E wzięli udział zajęciach i warsztatach realizowanych w ramach ,,Nocy biologów''- wydarzeniu, które co roku organizowane jest przez Wydział Biologii i Biotechnologii Uniwersytetu Marie Curie Skłodowskiej w Lublinie. Uczniowie podczas kilkugodzinnego pobytu na uczelni mieli okazję poszerzyć swoją wiedzę z zakresu biologii i chemii .
Zwiedzanie laboratoriów, poznanie pracy naukowców UMCS-u „od kuchni” a także możliwość samodzielnego wykonania doświadczeń, okazało się być bardzo interesującym!!
Jednym z warsztatów, w którym licznie uczestniczyli nasi uczniowie, były zajęcia pt.:,,Biologia od kuchni''. Prowadzący z wielką pasją opowiadali, jak można wykorzystać m.in.owoce, do przeprowadzenia doświadczeń w zaciszu domowej kuchni. Młodzież na zajęciach wykonała piłeczki oraz zdrowe żelki „własnej roboty” ☺ z soków roślinnych.
Podczas warsztatów pt. ,,Chcesz zobaczyć raka?'' uczniowie mieli okazję zobaczyć komórki rakowe i dowiedzieć się, jak tworzone są hodowle komórkowe. Także pod okiem profesorów stworzyli kilka własnych preparatów laboratoryjnych.
To nie wszystko w czym uczestniczyli młodzi medycy II LO!!! Liczne wykłady, zwiedzanie wystaw, rozwiązywanie „biologicznych łamigłówek”… to inne atrakcje tego wieczoru!
Ten kilku godzinny wyjazd wzbogacił wiedzę uczniów oraz przybliżył im realia studiów na wydziale biologii i biotechnologii oraz kierunkach pokrewnych.
Za rok jedziemy ponownie!!

Autor: Beata Dmitroca