website templates free download

Narodowe Czytanie 2018

7 września 2018 r. uczniowie II LO w Chełmie wzięli udział w Narodowym Czytaniu, które odbyło się w Bibliotece Pedagogicznej w Chełmie. Tegoroczna edycja poświęcona była „Przedwiośniu” Stefana Żeromskiego. Zebranych powitała pani Katarzyna Kalita – dyrektor Biblioteki Pedagogicznej w Chełmie. Uroczystość rozpoczęli uczniowie I i II Liceum Ogólnokształcącego w Chełmie, którzy wprowadzili słuchaczy w problematykę powieści oraz zaprosili do wspólnego, narodowego czytania. Wybrane fragmenty powieści czytali uczniowie I, II, III i IV Liceum Ogólnokształcącego w Chełmie.
II LO reprezentowali uczniowie z klas drugich: Aleksandra Nowosad – II a, Julia Gajewska i Klaudia Szulgacz z kl. II c, Julia Krzywicka, Wiktoria Kozłowska i Marcin Klin z kl. II e pod opieką p. Elżbiety Rybackiej.
Na zakończenie uroczystości słuchacze Medycznego Studium Zawodowego w Chełmie pod kierunkiem pani Anny Chałaj-Grajner zaprosili uczestników do wspólnego tworzenia wiersza dadaistycznego na podstawie tekstu „Przedwiośnia”.
Uczniowie biorący udział w Narodowym Czytaniu otrzymali książki opieczętowane okolicznościowym stemplem, ufundowane przez Starostwo Powiatowe i firmę GoldFinance Chełm.