website templates

Ciekawy gość - pan Maciej Holy

Dnia 18 marca 2019r. gościł w naszej szkole pan Maciej Holy - fotograf  nagradzany na konkursach w kraju i zagranicą. Jego sukcesy to m.in. 1. miejsce na Brussels Street Photography Festiwal, finalista 8. Leica Street Photo,  3. miejsce w I Warszawskim Maratonie Fotograficznym. Podczas spotkania pan Maciej Holy zdefiniował pojęcie fotografii streetowej, która jest jego konikiem. Nawiązał do historii fotografii, wyjaśnił, czym się różni amator od profesjonalisty i jaki wpływ ma fotograf na zdjęcie. Zwrócił uczniom uwagę, iż na zdjęciu widać również fotografa – jego inwencję, pomysłowość i wrażliwość. Pan Maciej Holy zachęcał wszystkich do robienia zdjęć, bo jak powiedział „na zdjęciach zatrzymujemy czas, który nigdy nie wróci”. Uczniowie otrzymali wiele praktycznych wskazówek. W czasie spotkania mogliśmy podziwiać prace artysty, a największe zainteresowanie wzbudziły fotografie Chełma nocą.
Na zakończenie pani Anna Martyniuk ogłosiła konkurs fotograficzny pt. „II LO w obiektywie”, którego regulamin pojawi się wkrótce na stronie internetowej szkoły.
W spotkaniu udział wzięli uczniowie klas I A, I E, I F i II B oraz miłośnicy fotografii, a zorganizowała je pani Anna Martyniuk.