Dostępność

Nowa strona a dostępność

Zmiany nowej strony internetowej szkoły dotyczą przede wszystkim przejrzystości treści oraz ułatwień dostępności. Mamy tutaj dalej dostępne zalety poprzedniego silnika, który sprawia że strona jest niezwykle responsywna, jednak szata graficzna została stosunkowo mocno uproszczona i ujednolicona. Jak to teraz wygląda i jak skorzystać ze wszystkich funkcji?

Powiększanie treści

Jeżeli uważasz, że czcionka strony jest zbyt mała, nic nie szkodzi. Dzięki responsywności całego silnika, wystarczy, że wciśniesz kombinację klawiszy "ctrl" + "+" na dowolnej stronie, a tekst zostanie powiększony. 

Co ciekawe, działa to nie tylko na naszej stronie, ale także na wielu innych, z których możesz korzystać na codzień. 

Mobirise
Mobirise
Zwiększenie kontrastu

Poprzednia wersja strony stosowała często zabieg czarnej nakładki oraz białego tekstu. Nie jest to jednak idealne rozwiązanie. Nowa odsłona znacznie poprawiła ten problem. Teraz cała treść przedstawiana jest po prostu: czarno na białym. Jednak jeśli ten kontrast nadal jest zbyt nieczytelny, silnik strony automatycznie dostosuje się do Twoich ustawień kontrastu na komputerze czy urządzeniu mobilnym. Nie musisz więc ustawiać go osobno na tej stronie. 

Uproszczenie nawigacji

Nawigacja i generalne odczucia z poruszania się po stronie zostały wzięte na stół operacyjny i zostały znacznie przerobione. Teraz zawsze u góry zobaczysz gdzie się znajdujesz, a dzięki spójności wizualnej, będziesz w stanie się łatwiej odnaleźć na konkretnych częściach witryny. Mamy nadzieję, że przy okazji także zwiększy się tempo poruszania się po stronie.  

Mobirise
Mobirise
Ograniczenie efektu paralaksy oraz animacji strony - poprawa optymalizacji

Efekt paralaksy na zdjęciach prezentował się genialnie w roku 2017, jednak wraz z postępującym minimalizmem, my także postanowiliśmy go ograniczyć. Brak zbędnych animacji na stronie poza poprawą optymalizacji, powinien także zapewniać mniejszy stopień rozproszenia przez natłok bodźców wizualnych. 

Co jeszcze zmieniliśmy? Między innymi:

Dodano tekst alternatywny obrazków, przystosowany do czytników stron

Poprawienie paska nawigacyjnego oraz jego przejrzystości

Poprawa układu podstron w celu utworzenia większej przejrzystości

Dodano mapę strony

Dodano informację o polityce Cookies

Utworzono statyczną stronę mobilną, przystosowaną specjalnie pod smartfony

© Copyright 2022 II Liceum Ogólnokształcące w Chełmie. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i realizacja: Bartosz Kuliński.

Made with Mobirise website themes