free amp template

Zobacz jacy jesteśmy

#zobaczjacyjestesmy to cykl prezentujący naszą szkołę w wypowiedziach Waszych starszych kolegów.
Znajdziesz tu także filmy promocyjne szkoły i poszczególnych klas.

Dlaczego warto wybrać II LO? Moim zdaniem jest to bezdyskusyjnie najlepsze liceum w mieście i bardzo się cieszę, że zdecydowałam się chodzić do tej szkoły. Pamiętam, że decyzja wyboru szkoły na najbliższe kilka lat nie była prosta. Wpływ na nią miało wiele czynników, między innymi opinie uczniów. Dlatego też piszę moją opinię na temat tej szkoły. Uważam, że nasi nauczyciele są bardzo wyrozumiali, ale też wymagający (to oczywiście dobra cecha, gdyż wszystkim zależy na utrzymaniu dobrego poziomu szkoły). Nasza szkoła włącza się również w wiele akcji charytatywnych, więc jeżeli ktoś lubi udzielać się w przedsięwzięciach społecznych, to idealnie sprawdzi się w samorządzie naszego liceum. Panuje tu bardzo sympatyczna atmosfera, więc czas spędzony na przerwach jest bardzo przyjemny. Polecam i zachęcam do wyboru naszej szkoły- II Liceum Ogólnokształcącego w Chełmie! Nie pożałujecie!

Zuzanna

Do wyboru tej szkoły zachęcił mnie profesjonalizm nauczycieli, pozytywne podejście do uczniów. Zaskoczyła mnie świetna atmosfera wśród młodzieży, a także możliwość rozwijania swoich pasji na zajęciach pozalekcyjnych.

Sylwia

Sam niedawno stałem na Twoim miejscu. Myślałem bardzo długo nad wyborem tej szkoły. Pytałem siebie i znajomych: ,,Jacy są nauczyciele? Jaki jest tam poziom nauki? Czy ludzie w szkole mnie zaakceptują?".
Dla mnie najważniejszy był poziom nauczania. Pod tym aspektem II LO jest na pierwszym miejscu w Chełmie i okolicy. Świetnie wykwalifikowana kadra pedagogów, która jest w stanie wykrzesać z Ciebie najbardziej ukryte talenty. Nauczyciele już od pierwszych dni szkoły zaczną Cię przygotowywać do najważniejszego celu edukacji w szkole średniej - matury. W naszej szkole każdy znajdzie coś dla siebie. Zróżnicowane profile wykształcą Cię, w zależności od preferencji, na świetnego informatyka, matematyka, geografa, polonistę, biologa czy chemika. Ważnym aspektem w dzisiejszych czasach jest to, że bardzo duży nacisk kładziemy na języki obce. Na prawie każdym profilu w naszej szkole przedmiotem rozszerzonym jest język angielski, a spośród pozostałych języków obcych nauczanych w naszej placówce masz do wyboru: francuski, rosyjski, niemiecki.
Poza tym w naszej szkole działa szkolny chór Rapsodia, koło teatralne i wiele kół przedmiotowych. Ponadto prowadzimy wiele akcji charytatywnych (pomagamy starszym, biednym, bezdomnym, chorym i innym, którzy potrzebują opieki i pomocy). Współpracujemy z przeróżnymi szkołami w Europie i na świecie. Aktualnie na wymianie w naszej szkole przebywa jeden uczeń z Australii.

Na początku roku organizowany jest piknik integracyjny, aby uczniowie mogli zaklimatyzować się w społeczności Dreszerczyków. Ponadto organizowanych jest wiele wycieczek szkolnych poza granice Polski (Francja, Wyspy Kanaryjskie, Anglia), ale także wybieramy się na przeróżne wycieczki po naszym kraju, np. w góry.

W tej szkole panuje niezwykła atmosfera. Ta energia, kiedy przekraczasz mury tej szkoły jest nie do opisania. Każdy jest dla siebie życzliwy i - jeśli potrzebujesz pomocy - otrzymasz ją, czy to od rówieśników, czy nauczycieli. Każdy chętnie udzieli Ci rady.

Szymon

1 września 2019 rozpoczęłam moja edukacją w II LO w Chełmie. Przez ponad pół roku nauki w tym liceum mogę stwierdzić, że to naprawdę świetna szkoła. Panuje tu miła i pomocna atmosfera (zaletą jest dobre jedzenie np. możesz dostać ciepłą herbatę czy kawę). Poznałam ludzi o podobnych zainteresowaniach, które możemy rozwijać w szkolnych kółkach np. teatralnym. Szkoła pomimo tego, że jest duża to jest również bardzo przytulna. Łatwo było się w niej zgubić w pierwszych dniach nauki - sama kiedyś pomyliłam klasy i weszłam na nieodpowiednią lekcję, co teraz po upływie czasu jest zabawne. 2lo oferuje możliwość pogłębiania naszej wiedzy w czasem zabawny ale przede wszystkim ciekawy sposób.
Ps. jak będziesz uczniem 2lo, będziesz miał pojemne szafki i tytuł dreszerczyka, który daje Ci satysfakcję bycia członkiem najlepszego w Chełmie liceum.

Beata