Warsztaty na Wydziale Nauk o Ziemi i Gospodarki Przestrzennej UMCS

29 stycznia 2025 roku młodzież II LO w Chełmie uczestniczyła w wykładzie pt: ,,Miasta wobec zmian klimatu” prowadzony przez dr Dagmarę Kociubę oraz warsztatach ,,Eko-city” zorganizowanych przez Wydział Nauk O Ziemi i Gospodarki Przestrzennej UMCS w Lublinie. Młodzież poznała przyczyny środowiskowe, społeczne i finansowe skutki globalnego ocieplenia. Warsztaty prowadzili członkowie Koła Naukowego Planistów ,,SmartCity” inż Aleksandra Zając, Aleksandra Błaszczak, Jakub Boguszewski oraz Paweł Duniec. Wiedzę pozyskaną w czasie wykładu oraz prezentacji uczniowie mogli wykorzystać w praktyce podczas projektowania własnych przestrzeni miejskich pełnych zieleni, wody i dostępnych dla pieszych.

Podziel się swoją opinią
Przejdź do treści